KURS MASAŻ TAJSKI

Masaż tajski:
Tradycyjny masaż tajski tzw. bierna joga. To połączenie technik mobilizacyjnych i głębokiej akupresury. Ta holistyczna metoda leczenia (człowiek to całość fizyczno-duchowa). W rozumieniu tym wszystkie narządy są wzajemnie powiązane a na ich działanie wpływają nasze emocje, tryb życia, stan psychiczny czy miejsce w którym żyjemy na co dzień.
Jako główny cel masażu tajskiego przyjmuje się przywrócenie przepływu energii, która została zaburzona wskutek choroby, złego trybu życia czy stresu.
W Tajlandii stosowany od setek lat jako zabieg leczniczy jak i profilaktycznie w celu rozluźnienia i przeciwdziałania wielu jednostkom chorobowym.
Techniki masażu tajskiego przydatne są przede wszystkim by utrzymać i poprawić elastyczność mięśni, więzadeł, czy poprawić ruchomość stawów.
Pomocny jest również w przypadku bólów mięśni, głowy, czy innych przewlekłych schorzeń. Masaż ten polecany jest również osobom, które odczuwają ciągłe zmęczenie czy brak energii. Ma on prowadzić do wewnętrznej harmonii duszy i ciała. Wycisza organizm, jednocześnie pobudzając ciało do działania.
Prowadzący:
Maciej Fiedor
mgr. fizjoterapii, od 7 lat prowadzący szkolenia w Szkole masażu menos z zakresu masaży: klasycznych i orientalnych. Absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.
Brał czynny udział w licznych eventach i prelekcjach dotyczących zdrowego kręgosłupa, stretchingu oraz szeroko pojętym zdrowym stylem życia. Organizator licznych warsztatów związanych z masażami dla laików jak i dla ludzi związanych z branżą medyczną.
Na co dzień prowadzi własną działalność związaną z fizjoterapią i masażem. W swej pracy łączy klasyczne techniki masażu z mobilizacją, masażem powięziowym i technikami fizjoterapeutycznymi. Uważa, że masaż i różne terapie nie tylko redukują stres, zmęczenie, napięcia mięśniowe ale mają uzdrawiający wpływ na osiągnięcie harmonii między ciałem a umysłem.
Jego pasją jest aktywność fizyczna, podróże, książki dotyczące rozwoju osobistego oraz szeroko pojęta praca z ciałem.
Dla kogo
Nasz kurs adresowany jest do każdej osoby chcącej pracować z ciałem w warunkach domowych, fizjoterapeutów, masażystów, studentów fizjoterapii i masażu chcących poszerzyć swoje umiejętności, poznać nowe techniki pracy z ciałem.
Tematyka Szkolenia:
– rys historyczny, definicja, główne szkoły
– wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu
– koncepcja krążenia energii w ciele ludzkim
– etyka masażysty
– ergonomia pracy, wykorzystanie własnego ciężaru ciała
– siła ucisku, czas, częstotliwość
– rola oddechu i rozluźnienia
– techniki masażu tajskiego
– masaż w 5 pozycjach ułożeniowych
– całościowy schemat masażu
Uczestnicy otrzymują: skrypt, film instruktażowy, certyfikat po angielsku i polsku.
Zapisy i rejestracja:
pod nr.☎️ 532506496
💲Zadatek 200 zł płatny na nr. konta:
Celsus-masaż Michał Golik
64102036680000500204114625
Tytułem: ZALICZKA  nazwa kursu, imię i nazwisko.
Cena szkolenia- 950 zł/ lub 1700 zł/parę
(w tym skrypt, film instruktażowy, certyfikat)

 

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Dodaj komentarz

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.